FAQ

Jaki sposób płatności jest dostępny w sklepie?

Honorujemy 2 sposoby płatności:

  • przelewem na konto (przedpłata)
  • za pobraniem  (w tym przypadku wymagamy zaliczki w wysokości 30% wartości zamówienia; pozostala kwota przy odbiorze towaru)

Możliwy jest również odbiór osobisty w siedzibie firmy w Białej Podlaskiej. 

Jaka jest różnica między stopniami litymi a mikrowczepowymi?

Stopnie lite klejone są tylko po szerokości z lameli o szerokości ok. 40-45mm, natomiast stopnie wykonywane w technoligii mikrowczepowej, klejone są na tzw. "cegiełkę", z lameli o szerokości 40-45mm i długości 300-500mm.

Jaka jest różnica między klasą AC a BC?

Elementy w klasie AC - 1-stronnie czyste, ze starannie dobraną kolorystyką. Spodnia strona dopuszcza występowanie naturalnych wad drewna bez ograniczeń (możliwy jest również zamówienie klasy AA, dwustronnie czystej, idealnej dla konstrukcji schodów ażurowych); klasa BC - na obu stronach dopuszczalne są naturalne wady drewna bez ograniczeń.

 

Tym, co sprawia, że drewno jest tak bardzo pożądanym materiałem jest jego naturalność. W związku z tym należy pamiętać o tym, że niewielkie różnice kolorystyczne, wyraziste usłojenie czy małe zdrowe sęki szpilkowe nie są uznawane za wadę, a wręcz przeciwnie – nadają drewnu charakteru i sprawiają, że jest ono niepowtarzalne. 

Czy można zamówić u Państwa stopnie/blaty w innych wymiarach niż standardowe?

Kleimy również elementy pod zamówienie, jednak ich cena jest o ok. 60-70% wyższa od tych, ktore moga Państwo znaleźć na stronach sklepu internetowego. Dlatego zawsze doradzamy kupno produktów w standardowych wymiarach - to pozwoli zaoszczędzić znaczną sumę i zazwyczaj przyspiesza czas realizacji zamówienia.

Czy wykonujecie Państwo stopnie zabiegowe?

Niestety nie wykonujemy stopni zabiegowych. Możemy jedynie przygotować całe formatki, z których później da się wyciąć odpowiednie figury.

Ile czasu trwa realizacja zamówienia na stopnie/blaty oraz pozostałe produkty?

Średni czas realizacji zamówienia wynosi ok. 10-15 dni roboczych.

W jaki sposób montować stopnie na betonie?

Doradztwo w montażu stopni/blatów pozostawiamy wykwalifikowanym specjalistom, którzy podpowiedzą najlepsze sposoby. 

Czy montujecie Państwo stopnie/blaty?

Niestety nie zajmujemy się montażem trepów u klienta. Możemy jedynie polecić współpracującą z nami grupą montażową, wykonującą m. in. schody drewniane, stoły i inne meble, a także montującą podłogi drewniane. W razie jakichkolwiek pytań prosimy dzwonić pod następujące numery: Marcin - 696 005 745 lub Mariusz - 668 137 660. W "GALERII REALIZACJI" mogą Państwo obejrzeć zdjęcia wykonanych przez nich konstrukcji.

W jaki sposób wykończone są stopnie/blaty?

Stopnie/blaty szlifowane są papierem o granulacji 150. Produkty te nie są lakierowane/bejcowane/olejowane, etc.

Na życzenie klienta zaokrąglamy krawędzie stopni/blatów (rodzaje zaokrągleń widoczne są na stronach produktów). Opłata za frezowanie 1mb wynosi 3zł brutto.

Czy docinają Państwo stopnie/blaty na wymiar, z dokładnością do 1mm?

Nie docinamy zamówionych elementów z dokładnością do 1mm. Zazwyczaj zostawiamy mały naddatek na ewentualne poprawki podczas montażu. Wahania w wymiarach wynoszą +/-5mm.

Czy olejowane przez Państwa blaty można od razu montować?

Blaty w zakładzie produkcyjnym olejowane są tylko jeden raz. Przed montażem u klienta powinny zostać zaolejowane co najmniej jeszcze jeden raz. Oferowane przez nas blaty są zabezpieczone olejem podkładowym. Aby dokladnie zabezpieczyc powierzchnię należy je jeszcze zaolejować preparatem nawierzchniowym (olej, wosk).

W jaki sposób pielęgnować olejowane blaty kuchenne?

Aby dobrze zabezpieczyć drewno należy je zaolejować co najmniej 2 razy. Po tym przeprowadza się tzw. test "kropli wody", polegający na postawieniu kropelki wody na blacie - jeżeli stoi na powierzchni to drewno jest dobrze zabezpieczone przed wilgocią; jeżeli jednak woda wsiąka, należy olejować tyle razy aż przestanie. Oprócz tego jest bardzo ważne, żeby dolna strona płyty była dokładnie zaolejowana przed montażem. Po 2-3 godz. po olejowaniu można płytę zamontować.

Jakie są koszty transportu i od czego są uzależnione?

Koszt transportu jest uzależniony od gabarytów przesyłki. Jest wartość jest ustalana indywidualnie dla każdego zamówienia. 

Projekt i wykonanie: kanderski.com